Czcionka: A- A A+

Andrzejkowy maraton Zumby

plakat 1     Serdecznie zapraszamy na Andrzejkowy Maraton Zumby, który odbędzie się dnia 28 listopada (sobota)w Szkole Podstawowej Nr 1 w Parczewie w godz. 12:00-15:00.
     Celem projektu jest Promocja projektu SZLACHETNA PACZKA, lokalnych grup tanecznych oraz lokalnych jednostek propagujących zdrowy tryb życia.
Podczas eventu będą utworzone punkty informacyjne, gdzie będzie można dowiedzieć się czym jest
projekt SZLACHETNA PACZKA, jak działa i jak zostać darczyńcą w naszej okolicy.
     Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

II Sportowa Olimpiada Przedszkolaka

I zdjecie Kopiowanie     Już po raz drugi w Parczewie zorganizowana została Olimpiada Przedszkolaka. Impreza odbyła się 20 listopada a jej gospodarzem była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Parczewie. W zawodach wzięły udział drużyny przedszkolaków z:
• Oddziału przedszkolnego SP nr 1 Parczewie,
• Oddziału przedszkolnego SP nr 2 Parczewie,
• Przedszkola „Skowronek" w Parczewie,
• Przedszkola ZSP w Przewłoce,
• Przedszkola „Pod krasnalem" w Parczewie,
• Przedszkola im. J. Korczaka w Parczewie.
Dwunastoosobowe zespoły rywalizowały w 8 konkurencjach. Wszystkie dzieci dzielnie walczyły i brały udział w każdej konkurencji z ogromnym zaangażowaniem, a w nagrodę otrzymały pamiątkowe medale. Najwięcej punktów w zmaganiach olimpijskich zdobyła drużyna z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie i w nagrodę otrzymała puchar Burmistrza Parczewa.
Zmaganiom sportowym przedszkolaków towarzyszył wspaniały doping kolegów i koleżanek zawodników, nauczycieli i rodziców. Puchar otrzymali również kibice z Publicznego Przedszkola nr 1 „Pod Krasnalem" w Parczewie, za wspaniałe i niezwykle barwne dopingowanie rywalizujących olimpijczyków.

Kulturalne Forum Młodzieży

Dnia 4 grudnia 2015 roku o godzinie 18.00 w Parczewskim Domu Kultury odbędzie sie Kulturalne Forum Młodzieży, wiecej informacji na plakacie i na stronie www.pdkparczew.pl.

Plakat

Parczew na 20 miejscu w Polsce

     Z okazji dziesięciolecia Polski w Unii Europejskiej pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota" opracowało „Ranking wykorzystania środków z UE w latach 2004–2014". Parczew zajął bardzo wysoką pozycję w rankingu, zajmując 20 miejsce wśród 267 miast powiatowych.
Parczew znalazł się w czołówce z kwotą w wysokości 2.521,90 zł pozyskanych funduszy unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca w całym okresie 2004 – 2014.
Ranking dostępny na stronie internetowej Wspólnoty.

Zobacz ranking

Konkurs na „WSPÓŁCZESNY STROIK BOŻONARODZENIOWY”

stroik1. ORGANIZATOR KONKURSU:
Parczewski Dom Kultury ul. Bema 5
21-200 Parczew tel. (83) 355 12 45
2.CEL KONKURSU:
• Podtrzymywanie polskich tradycji bożonarodzeniowych
• rozwijanie wrażliwości dzieci i młodzieży
• stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych
3. REGULAMIN KONKURSU
Tematem tegorocznego konkursy jest wykonanie współczesnego stroika bożonarodzeniowego. Praca powinna być wykonana samodzielnie, w dowolnej technice i kształcie, ale większa niż 15 cm, z dowolnych materiałów /gałązki drzew iglastych należy zastąpić wyrobem ze sztucznego materiału/.

Czytaj więcej...

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada uroczyście obchodziliśmy 97 rocznicę odzyskania niepodległości. Z placu przy Urzędzie Miejskim w Parczewie wymaszerował pochód złożony z pocztów sztandarowych szkół, OSP, delegacji parczewskich samorządów, organizacji społeczno-politycznych, instytucji oraz mieszkańców. Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego złożono wieńce i wiązanki kwiatów.
     Po mszy św. w intencji Ojczyzny, odprawionej w Bazylice Mniejszej, uczestnicy obchodów wyruszyli pod Pomnik Niepodległości. Tam nastąpiło złożenie hołdu wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę, a okolicznościowe przemówienia wygłosili: Paweł Kędracki Burmistrz Parczewa i Jan Szewczak Poseł na Sejm RP. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Parczewie.
     Uczczenie Święta Niepodległości jest wspomnieniem wydarzeń, które są częścią naszego patriotyzmu i oddania wdzięczności tym, którzy z poświęceniem walczyli za wolną Ojczyznę.

Fotorelacja

WWW.OBYWATEL.GOV.PL

obywatel slider
     Zachęcamy obywateli do korzystania ze strony WWW.OBYWATEL.GOV.PL oraz infolinii 222 500 115. Zarówno strona, jak i infolinia służą temu, żeby obywatele mogli uzyskać prostą i zrozumiałą informację, jak załatwić najpopularniejsze sprawy w urzędzie.
     Na stronie www.obywatel.gov.pl znajdują się opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli, np.: jak wyrobić dowód ,paszport, prawo jazdy czy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) . Ile to kosztuje, jakie dokumenty trzeba wypełnić i gdzie się zgłosić.
     System informacji telefonicznej to rozwiązanie dla tych, którzy nie korzystają z Internetu. Dzwoniąc pod 222 500 115, dowiedzą się, gdzie załatwić swoją sprawę.

Plakat

Zaprosze Lubelskiego OW NFZ do współpracy w zakresie promocji ankietowania monitorowania poziomu satysfakcji pacjenta POZ

nfz lbn
Szanowni Państwo
     Od 5 listopada do 30 listopada br. Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadza pilotażową ankietę monitorowania poziomu satysfakcji pacjenta. Pierwszym etapem jest pilotazowe badanie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.
     Ankieta skierowana jest wyłącznie do Pacjentów, a udział w niej jest dobrowolny. Zakłada się, że począwszy od 2016 r. ankieta będzie przeprowadzana cyklicznie. Analiza uzyskanych na podstawie ankiet informacji umożliwi opracowanie takich rozwiązań, które usprawnią organizację udzielania świadczeń. Wnioski mogą zostać - w miarę możliwości - przeformułowane na konkretne zalecenia usprawniające funkcjonowanie placówek medycznych.

Referendum 2015


wybory

Wybory 2015

Wybory parlamentarne 2015

wybory
 

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss