GODZINY OTWARCIA BASENU W OKRESIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

JelonekGODZINY OTWARCIA KOMPLEKSU
SPORTOWO-REKREACYJNEGO 
"JELONEK" 
W OKRESIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH:
04.04.2015 r. - do godz. 18.00
05.04.2015 r. i 06.04.2015 r. NIECZYNNE

Jarmark Pszczelarski

DSC 1384     7 marca 2015 roku w godzinach od 10.00 do 16.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie odbył się Jarmark Pszczelarski zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „Jagiellońska Przystań" przy wsparciu pszczelarzy z powiatu parczewskiego.
     Podczas tegorocznego Jarmarku pszczelarskiego, miód i wyroby z miodu pod wieloma postaciami, mogli popróbować wielbiciele wszelkiego rodzaju słodkości. Każdy mógł się przekonać jak wiele jest gatunków miodu, ile można wykonać regionalnych wyrobów na bazie miodu oraz posłuchać wykładów o wykorzystaniu produktów pszczelich w lecznictwie, odżywianiu i kosmetyce.
     Jarmarkowi towarzyszyła również wystawa sprzętu pszczelarskiego, kosmetyków oraz probiotyków. W trakcie spotkania odbyły się rozstrzygnięcia organizowanych konkursów: plastycznego, wiedzy o pszczołach i produktach pszczelich oraz na najlepszy napój miodowy.
Impreza była zorganizowana ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

XXXVIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W dniu 06 marca 2015r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".
Do konkursu zgłosiło się 17 zawodników. Grupę I reprezentowało 12 uczniów ze Szkół Podstawowych, oraz 5 uczniów z Publicznego Gimnazjum w Parczewie z grupy II.
Opiekunami uczniów przygotowujących do uczestnictwa w konkursie byli: pan Grzegorz Lis- nauczyciel Publicznego Gimnazjum, pan Grzegorz Ignatowicz – nauczyciel SP nr 2, pan Krzysztof Nieścioruk – nauczyciel SP Nr 1 oraz pani Małgorzata Ciesielska z Zespołu Placówek Szkolnych w Przewłoce.
     Na podstawie regulaminu OTWP jury eliminacji gminnych po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowało do finału eliminacji powiatowych następujących uczestników:
- grupa I (szkoły podstawowe): Markowski Maciej z SP nr 2 w Parczewie (39 pkt) oraz Chodacki Michał (26 pkt) i Gołacka Olga (25 pkt) – finaliści ze z SP nr 1 w Parczewie.
- grupa II (gimnazja): Grysza Magda (30 pkt), Włoszek Agata – (25 pkt) i Szymczak Hubert (21 pkt) finaliści z Publicznego Gimnazjum w Parczewie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które ufundował Burmistrz Parczewa.
Młodzieży szkolnej składamy gratulacje, opiekunom podziękowania za trud przygotowania
do turnieju. Laureatom życzymy sukcesu na szczeblu powiatowym.

Czytaj więcej...

Informacja dla mieszkańców

solary logo

Dotyczy: Zadania pn.: „Zaprojektowanie i wykonanie instalacji solarnych w ramach projektu „Czysta energia w Dolinie Piwonii i Zielawy" na terenie gmin: Parczew, Jabłoń, Sosnówka, Podedwórze, Rossosz, Wisznice".

     Gmina Parczew informuje, że w związku z nieterminową realizacją w/w projektu, została rozwiązana umowa na wykonanie kolektorów słonecznych na terenie gminy Parczew z dotychczasowym Wykonawcą zadania.
     Na terenie Gminy Parczew z 428 kpl. instalacji pozostało do wykonania 66 zestawów solarnych. Mając powyższe na uwadze informujemy, że w marcu 2015r. zostanie wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego nowy wykonawca, który dokończy realizację projektu. Przewidywany termin zakończenia realizacji montażu kolektorów z nowym Wykonawcą określono na lipiec 2015r.
     W związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość oraz zapewniamy, że realizacja montażu kolektorów słonecznych zostanie zrealizowana na posesjach wszystkich mieszkańców objętych projektem.

UWAGA, PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW!!!

ARR     Agencja Rynku Rolnego informuje, iż na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2015 r. uruchamia kolejną II turę mechanizmu WPR „Dalszego tymczasowego wsparcia producentów owoców i warzyw - (Dow II)".
     Jest to już III transza wypłat dla producentów owoców i warzyw poszkodowanych przez embargo rosyjskie.
     Od dnia 16 lutego 2015 r. producenci zainteresowani wsparciem mogą składać, do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego, powiadomienie – na udostępnionym poniżej formularzu:

Czytaj więcej

Wiecej informacji na stronie Agencji Rynku Rolnego

Na pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

plakatcentrumpomocy     Znęca się nad Tobą mąż alkoholik? Ucierpiałeś w wypadku drogowym? A może byłeś molestowany? Od 1 stycznia 2015r. Ty i inne osoby pokrzywdzone, w wyniku przestępstw oraz członkowie ich rodzin, z województwa lubelskiego, możecie otrzymać solidne wsparcie.
     Stowarzyszenie Równych Szans „Bona Fides” i Caritas Diecezji Siedleckiej utworzyły Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej (CPI) w Białej Podlaskiej i Parczewie. W placówkach specjaliści przeprowadzą plan profesjonalnej pomocy, abyś powrócił do normalnego życia.
     Centrum jest współfinansowane ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej Ministerstwa Sprawiedliwości. Podobne placówki działają również w Lublinie, Zamościu i we Włodawie.
     Więcej informacji na temat Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej można znaleźć na stronie www.stowarzyszeniebonafides.pl w zakładce „Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej”.

Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO

plakat fio ll v1     1 lutego 2015 r. zostanie ogłoszony konkurs grantowy na wsparcie inicjatyw lokalnych w ramach projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO", którego realizatorem jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
     Projekt przewiduje możliwość wsparcia młodych organizacji pozarządowych, a także grup nieformalnych działających przy ośrodkach kultury, szkołach, stowarzyszeniach itp. poprzez dotacje w wysokości do 5 000 zł na szeroko rozumiane inicjatywy społeczne o charakterze lokalnym.
     Projekty będą mogły być realizowane w okresie od 01.05.2015 r. do 30.09.2015 r. Kolejna edycja naboru zostanie ogłoszona w 2016 r.
     W związku ze zbliżającym się naborem wniosków, zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 4.02.2015 r. o godz. 15:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 3.02.2015 r.
     Szczegółowe informacje: Mirosław Dorosz - Mobilny Animator w powiecie parczewskim; tel. 501 675 904, www.lubelskielokalnie.lbl.pl, www.flzb.lbl.pl

Zobacz plakat 

Wybory Prezydenckie 2015


wybory

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss