Czcionka: A- A A+

Zaproszenie do udziału w projekcie Nowa Szansa

NS plakat kolor     Jeśli jesteś osobą zwolnioną z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż ostatnie 6 miesięcy i chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w programie aktywizacji społecznej i zawodowej oraz podjąć zatrudnienie.
     Zgłoś się do projektu „Nowa Szansa”!
     Uczestnicy/Uczestniczki otrzymają wsparcie doradcy zawodowego w formie spotkań indywidualnych (6h), w tym opracowanie Indywidualnego Planu Działania oraz spotkań grupowych (16h), wsparcie doradcy psychologicznego w formie spotkań indywidualnych (6h), a także indywidulane pośrednictwo pracy (6h).
     Ponadto Uczestnicy/ Uczestniczki mogą wziąć udział w wybranym szkoleniu zawodowym (120h):
Monter instalacji OZE
Pracownik kancelaryjny
Specjalista ds. funduszy UE
Telemarketer

Czytaj więcej...

Wystawa malarstwa i grafiki Arkadiusza Kulpy

wystawa A Kulpa     Parczewski Dom Kultury zaprasza na wystawę malarstwa i grafiki Arkadiusza Kulpy Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 29 lipca 2016r. o godz. 18.00 Wystawa będzie czynna w dniach:
od 01-19.08.2016r. w godz. 8.00-15.00
Serdecznie zapraszamy!

Podpisanie umowy na opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji

2     Dnia 19.07.2016r. Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki wraz ze Skarbnik Gminy Anną Makówką podpisali w Departamencie Zarządzania Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego umowę na realizację projektu pt. „Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Parczew na lata 2017-2023”.
Dokument ten opracowany zostanie na podstawie szerokich konsultacji społecznych wśród mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych poprzez co stanowił będzie narzędzie do rozwiązywania kluczowych problemów społecznych, gospodarczych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych Miasta Parczew. Ponadto Program Rewitalizacji będzie podstawą do aplikowania o środki finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 na realizację projektów infrastrukturalnych i społecznych.

Czytaj więcej...

Grand Prix Dla Julii Trojanowskiej na Zjeździe Młodych Gwiazd w Szczecinie

316433 ryszard pakieser     „To wydarzenie nawiązuje do starych festiwali, szczególnie do odbywającego się w latach ’60. szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów „ – mówiła Maria Szabłowska: „Młodzi artyści śpiewają polskie piosenki, piosenki które są nośnikiem dobrego słowa, dobrej melodii”.
     Zorganizowany przez Szczecińską Agencję Artystyczną i Miasto Szczecin Zjazd Młodych Gwiazd (ZMG), to festiwal bez precedensu. By wziąć w nim udział, trzeba było przejść ostrą selekcję. W finale wystąpiło dziesięciu uczestników - tylko laureatów Grand Prix lub pierwszych miejsc konkursów międzynarodowych, lub ogólnopolskich. Walczyli oni o Nagrodę im. Heleny Majdaniec, prawo do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki, oraz o Złoty Kamerton ZAKR-u. Mogą wziąć w nim uczestnicy w przedziale wiekowym: 13-16 lat. Do konkursu zgłosiło się 60. młodych artystów. Do finałowej części zakwalifikowano 10., których oceniali: Maria Szabłowska, Krystyna Piotrowska, Dorota Zamolska, Krzysztof Dzikowski i Jerzy Petersburski Jr.

Czytaj więcej...

Projekty Lubelskiej Szkoły Biznesu sp. z.o.o. Fundacji Rozwoju KUL

H07740logo     Pragniemy poinformować, iż Lubelska Szkoła Biznesu sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL realizuje obecnie projekty współfinansowane z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach, których realizowane są: szkolenia zawodowe, komputerowe i językowe; doradztwo; pośrednictwo pracy; staże.
     Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis projektów:

Czytaj więcej...

Apel Prezesa KRUS do rolników

16807    Szanowni Rolnicy, lato to dla Państwa czas intensywnej pracy. Związane z nią zmęczenie, pośpiech, chwilowa nieuwaga, nasilają ryzyko wypadku. Tragiczne w skutkach są zwłaszcza pochwycenia przez prasy i przyczepy do zbioru siana i słomy, przygniecenia przez przewrócone ciągniki lub maszyny rolnicze. Wielu wypadków można by uniknąć, przestrzegając zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.
Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (plakat - Apel Prezesa KRUS do rolników lato  2016.pdf)Apel Prezesa KRUS do rolników - lato 20161105 kB

Zamówienia na bilety miesięczne dla uczniów na rok szkolny 2016/2017

     Informujemy, że w związku z planowaniem zapotrzebowania na dowóz uczniów do szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Parczew, zamówienia na bilety miesięczne na rok szkolny 2016/2017 dla uczniów, którzy nie złożyli zamówienia w szkole, należy składać do Referatu Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Parczewie, pokój nr 1-3, w terminie najpóźniej do dnia 19 sierpnia 2016 r. Złożone po terminie nie będą uwzględnione na miesiąc wrzesień 2016 r.

Informacja Ministra Środowiska

     Ministerstwo Środowiska informuje, że w latach 2016-2020 będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe, w ramach programu monitoringu lasów, w lasach wszystkich form własności na terenie całego kraju.
Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Minister Środowiska.JPG)Pismo Ministra Środowiska1007 kB

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss