III Międzynarodowy Jagielloński Turniej Piłki Nożnej

images     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miejski w Parczewie organizuje w dniu 4 października 2014r. III Międzynarodowy Jagielloński Turniej Piłki Nożnej. W imprezie wystartują zespoły Włodawy, Ostrowa Lubelskiego, Kraśnika, Milanowa, Świdnika, Parczewa oraz zespół z Ukrainy.
     Impreza rozpocznie się uroczystym otwarciem o godz. 13:00 na stadionie MOSiRu przy Al. jana Pawła II 1. Mecze będą rozgrywane na 2 boiskach.
     Serdecznie zapraszamy kibiców.

Wystawa rysunku i Fotografii

PLAKAT3

Ogłoszenie Burmistrza Parczewa

     W związku z zapytaniami mieszkańców Parczewa, dotyczącymi możliwości zakupu, demontowanej na ul. Spółdzielczej kostki brukowej (pochodzącej z rozbiórki chodników), Burmistrz Parczewa informuje, że demontowana kostka w całości zostanie wykorzystana na utwardzenie placu przy Publicznym Gimnazjum w Parczewie i Szkole Podstawowej nr 2 w Parczewie oraz na wykonanie chodnika na łączniku ulic: Spółdzielcza i Wyszyńskiego.
     W związku z powyższym nie istnieje możliwość zakupu demontowanej kostki.

Modernizacja oczyszczalni w Parczewie coraz bliżej

24.09.14Oczyszczalnia     Projekt „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Parczew – Etap I", który otrzymał maksymalną liczbę punktów, jest coraz bliżej realizacji.
     Paweł Kędracki, Burmistrz Parczewa, otrzymał właśnie od Jerzego Kulińskiego, Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, przyznanie dofinansowania Gminie Parczew na realizację I etapu. W jego ramach opracowana zostanie dokumentacja techniczna, na potrzeby rozbudowy systemu gospodarki wodno – ściekowej, na terenie aglomeracji Parczew.
     Dzięki projektowi przygotowane zostaną działania inwestycyjne, wśród których są: modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa sieci kanalizacji sanitarnej. Wartość projektu ustalono na 396 144,20 zł, a dofinansowanie z Funduszu Spójności UE wynosi 336 722,57 zł.

Komputery dostarczone

images
     Urząd Miejski w Parczewie informuje o zakończonych pracach w zakresie części I zamówienia publicznego tj. dostarczenie, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego zestawu komputerowego dla Beneficjentów Ostatecznych i jednostek podległych w ramach realizacji projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu gmin partnerskich północnej Lubelszczyzny".

Czytaj więcej...

Zakończyła się budowa nowego mostu kolejowego w Parczewie

IMG 4734 Small     Jechał do nas nocami aż z Małopolski. Waży prawie 130t., a długi jest na 34m. Wytrzymuje nacisk na oś 22,5 kN, co oznacza, że mogą po nim jeździć wszystkie, polskie pociągi (bez szerokotorowych) z prędkością do 120 km/h. Koszt inwestycji to prawie 2 mln zł.
     W otwarciu mostu Burmistrzowi Parczewa towarzyszyli przedstawiciele kolejowych władz na czele z dyr. Józefą Majerczak i dyr. Zbigniewem Grzechulskim z Polskich Linii Kolejowych.
     Stary, ponad 100-letni most był już całkowicie wyeksploatowany. Z budową nowego mostu możliwa jest renowacja linii do Łukowa i elektryfikacja całej linii kolejowej Lublin – Parczew – Łuków, co stanie się niewątpliwie impulsem rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, a mieszkańcom umożliwi szybsze i wygodniejsze połączenie ze stolicą.

Komunikator SISMS

sms1

Czytaj więcej...

Jeżeli jesteś osobą zagrożoną przestępstwem - możesz uzyskać bezpłatną pomoc.

Apel Ministerstwa Sprawiedliwości
     Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl w zakładce Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem oraz na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl.
     W województwie lubelskim pomoc świadczą: Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym AGAPE z Lublina z filiami w Puławach, Chełmie, Lubartowie i Kraśniku oraz Stowarzyszenie Równych Szans Bona Fides z Lublina z filiami w Zamościu, Parczewie i we Włodawie.

Wybory Samorzadowe 2014


wybory2014

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss