OGŁOSZENIE

W związku ze wzmożonym ruchem przy cmentarzu parafialnym Bazyliki Mniejszej w Parczewie informujemy, że w dniach 1 i 2 listopada został udostępniony parking na terenie MOSIR w Parczewie.

Gmina Parczew otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Polnej, Harcerskiej i Cichej

Nowa droga Polna Cicha Harcerska     W dniu 31 października 2014 r. otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Parczew poprzez przebudowę drogi gminnej ul. Polnej od skrzyżowania z droga powiatową nr 1250L-ul. Kolejowa do skrzyżowania z drogą powiatową 1635L –Al. Jana Pawła II"
     Projekt realizowany będzie w ramach Programu Wieloletniego Pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II. Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój". W ramach projektu zostanie przebudowana ul. Polna, ul. Cicha i ul. Harcerska. Łączny koszt realizacji zadania wyniesie 2.262.593,05 zł brutto, a otrzymana dotacja 1.131.296,52 zł brutto. Cały odcinek remontowanych dróg wynosi razem 1247,20 metrów bieżących.

Czytaj więcej...

UWAGA, PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW!!!

7zrw80w9773d1p6gd     W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi współczynnika przydziału, wynikającego z przekroczenia limitu przyznanego polskim producentom w ramach drugiego mechanizmu pomocy KE, Agencja Rynku Rolnego wyjaśnia.
     Wszyscy producenci, którzy złożyli 29 października powiadomienia do Oddziałów Terenowych ARR  o zamiarze wycofania lub niezbierania plonów, muszą dokonać przeliczenia ilości zgłoszonych w formularzach według poniższego wzoru:

Czytaj więcej...

Uroczystości z okazji instalacji relikwii Św. Jana Pawła II

rty     W niedzielę 26 października w Parafii rzymskokatolickiej Opatrzności Bożej w Parczewie odbyły się uroczystości z okazji instalacji relikwii św. Jana Pawła II oraz poświęcenia bocznego ołtarza z Obrazem Matki Bożej.
     Uroczystości zapoczątkował o godzinie 15:00 koncert z cyklu „Z PIEŚNI KOŚCIELNYCH" wybitnego kompozytora - Henryka Mikołaja Góreckiego, w wykonaniu GÓRECKI CHAMBER CHOIR.
     Przed rozpoczęciem Mszy Świętej uroczystego poświęcenia ołtarza i intronizacji relikwii dokonał ks. bp Kazimierz Gurda, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił Słowo Boże. Relikwie z kroplą krwi św. Jana Pawła II przekazał Metropolita Krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy Lasek będą mieli kanalizację i drogę

Świetlica w Laskach      Kolejny projekt, złożony przez Gminę Parczew, został oceniony pozytywnie i zdobył dofinansowanie. Dzięki środkom z Unii Europejskiej w sołectwie powstanie sieć kanalizacji sanitarnej. W ramach projektu zostanie przyłączonych 123 gospodarstw oraz wybudowanych 5 przepompowni. Skorzystają nie tylko mieszkańcy Lasek, ale również całej ul. Laskowskiej w Parczewie. Łączna długość sieci wraz z przyłączeniami wyniesie ponad 10km.
      Jest jeszcze jedna, dobra wiadomość - kanalizację ściekową zaprojektowano jako docelową, stwarzając możliwość podłączenia budynków istniejących oraz ewentualnie wybudowanych w przyszłości. W ramach inwestycji na drodze gminnej zostanie również położona nowa nawierzchnia asfaltowa.
      Koszt inwestycji to ok. 2,5 mln zł, z czego 1 mln. stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Po zakończeniu budowy aglomeracja Parczew będzie skanalizowana w ponad 99 %.
      W listopadzie zostanie ogłoszony przetarg, a budowę planujemy zakończyć do końca czerwca 2015 r.

Zagłosuj na Parczew w rankingu turnieju miast

Zagłosuj     Serdecznie zapraszamy mieszkańców Parczewa do wzięcia udziału w turnieju: „Turniej Miast Zumi", zorganizowanym przez serwis Zumi.pl. Konkurs ma formę rankingu, w którym uczestnicy mogą zagłosować na jedno spośród 335 miast powiatowych w Polsce.
     Każde miasto (małe i duże) ma szansę wygrać, ponieważ ilość głosów dzielona jest przez liczbę mieszkańców danego miasta (wg danych z GUS z 2012 roku), a wynik tego dzielenia (wyrażony w procentach) decyduje o miejscu na liście rankingowej.
     W tym roku pula nagród została powiększona, zarówno pod względem kwot na kampanie promocyjne jak i ilości nagrodzonych miast. W drugiej edycji rankingu szansę mają aż trzy miasta. Ufundowane zostały nagrody w postaci rabatu 99% na kampanie promocyjne o wartości kolejno:
I miejsce – 200 tys. PLN,
II miejsce 100 tys. PLN,
III miejsce 50 tys. PLN.

Głosujemy do 06 listopada 2014r.

Głos można oddać na stronie: http://turniejmiast.zumi.pl/


Senatorowie RP poznali historię Parczewa

     Na 61. posiedzeniu Senatu RP w dniu 25 września 2014 r. senator Grzegorz Bierecki złożył Oświadczenie skierowane do marszałka Bogdana Borusewicza.
     Złożone Oświadczenie zostało przez Senatora Biereckiego odczytane i w ten właśnie sposób wszyscy senatorowie poznali historię Parczewa i wydarzenia sprzed 450 lat (przyjęcie na sejmie koronnym w Parczewie uchwał Soboru Trydenckiego).
     Zapraszamy do zapoznania się z treścią Oświadczenia.

Wybory Samorzadowe 2014


wybory2014

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss