FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Plakat Dzień Dziecka 2015

ZAPROSZENIE

Strażzdjęcie osp     Serdecznie zapraszam mieszkańców miasta i gminy Parczew na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które odbędą się w dniu 31 maja 2015 r. o godz. 10.00 na Stadionie Sportowym w SIEMIENIU.

Burmistrz Parczewa

Zaproszenie na Turniej Tenisa Ziemnego na Otwarcie Sezonu w Parczewie

     tenisziemnyMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników amatorskiego tenisa ziemnego do udziału w Turnieju Tenisa Ziemnego na Otwarcie Sezonu w Parczewie. Turniej zostanie rozegrany w dniu 23 maja 2015 r w sobotę na kortach MOSiR w Parczewie przy Al. Jana Pawła II 1. Początek godz. 9:00.Impreza zostanie rozegrana w kategorii open. Zapisy telefonicznie 83 355 12 51 lub bezpośrednio przed zawodami do godz. 9:00 w biurze zawodów. Wpisowe do zawodów 10 zł. Dla najlepszych atrakcyjne trofea sportowe.

Powiatowy Urząd Pracy w Parczewie serdecznie zaprasza pracodawców i przedsiębiorców na spotkanie informacyjno – konsultacyjne

logo-KFS-pole ochronne     Powiatowy Urząd Pracy w Parczewie serdecznie zaprasza pracodawców i przedsiębiorców na spotkanie informacyjno – konsultacyjne, które odbędzie się 28.05.2015 r. o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy ul. Bema 2. 

Link do strony:  http://www.pupparczew.pl/strona/krajowy-fundusz-szkoleniowy/194

Zobacz zaproszenie - plik pdf

Zgłoszenie uczesnictwa w spotkaniu informacyjnym 28.05.2015 r.,
godz. 11.00
 - plik doc

EGZAMIN NA KARTĘ PŁYWACKĄ

Jelonek     Dnia 31.05.2015 r. z okazji DNIA DZIECKA w ramach różnych atrakcji przygotowywanych na ten dzień, Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „JELONEK" przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Parczewie, proponuje możliwość zdobycia karty pływackiej.

     Wszystkie zainteresowane osoby – dzieci, młodzież i osoby dorosłe serdecznie zapraszamy na godzinę 10.00.

Konkurs dla pracodawców - "Kreator miejsc pracy"

54368593 3      Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej po raz drugi organizuje konkurs dla najlepszych pracodawców Kreator miejsc pracy. Celem konkursu jest wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r. Nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach: mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa. Konkurs trwa do 29 maja.
W przypadku pytań bardzo proszę o kontakt.
Magdalena Górska
+48 22 661 11 17
Biuro Promocji i Mediów
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

75 rocznica zbrodni katyńskiej

     13 kwietnia 1943 roku Radio Berlin podało informacje o odnalezieniu zwłok kilku tysięcy polskich żołnierzy w lesie katyńskim. Tego dnia okupowana Polska dowiedziała się o tej makabrycznej zbrodni.
     Wiosną 1940 r., wykonując uchwałę Biura Politycznego KC WKP(b) z 5 marca 1940 r., NKWD (sowiecka policja polityczna) wymordowała około 22 tys. polskich obywateli. Wśród zamordowanych na rozkaz Stalina strzałem w tył głowy byli nie tylko oficerowie Wojska Polskiego, ale także policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele i prawnicy.
     Oficerów z obozu kozielskiego rozstrzelano w Katyniu, tych ze Starobielska – w Charkowie, natomiast policjantów z Ostaszkowa – w Kalininie. Egzekucję więźniów przeprowadzono w więzieniach w Mińsku, Kijowie, Charkowie i Chersoniu. Wszyscy zginęli, bo nie chcieli poddać się okupantowi, pragnęli natomiast walczyć o wolną, niepodległą Polskę.

Jarmark Pszczelarski

DSC 1384     7 marca 2015 roku w godzinach od 10.00 do 16.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie odbył się Jarmark Pszczelarski zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „Jagiellońska Przystań" przy wsparciu pszczelarzy z powiatu parczewskiego.
     Podczas tegorocznego Jarmarku pszczelarskiego, miód i wyroby z miodu pod wieloma postaciami, mogli popróbować wielbiciele wszelkiego rodzaju słodkości. Każdy mógł się przekonać jak wiele jest gatunków miodu, ile można wykonać regionalnych wyrobów na bazie miodu oraz posłuchać wykładów o wykorzystaniu produktów pszczelich w lecznictwie, odżywianiu i kosmetyce.
     Jarmarkowi towarzyszyła również wystawa sprzętu pszczelarskiego, kosmetyków oraz probiotyków. W trakcie spotkania odbyły się rozstrzygnięcia organizowanych konkursów: plastycznego, wiedzy o pszczołach i produktach pszczelich oraz na najlepszy napój miodowy.
Impreza była zorganizowana ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Wybory Prezydenckie 2015


wybory

E-Inclusion


logo wykluczenie

Wirtualny spacer

wirtualny spacer

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss