Czcionka: A- A A+

Ogłoszenie

JelonekOtwarcie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego JELONEK po przerwie technicznej planowane jest dnia 8 lipca (piatek) 2016 r.

Noc Świętojańska 2016

IMG 5678 2     24 czerwca na terenach zielonych nad rzeką Konotopą, pomiędzy ul. Bema, a ul. Warszawską, odbyła się impreza plenerowa ,,Noc Świętojańska'' zrealizowana przez Parczewski Dom Kultury.
     Rozpoczęła ją inscenizacja sobótkowa w wykonaniu młodzieży z kl. 3d, 3e Publicznego Gimnazjum, kl. Icd Liceum Ogólnokształcącego i grupy tanecznej z Parczewskiego Domu Kultury. Pozostałą część wieczoru wypełniły występy zespołów tanecznych z PDK oraz występy parczewskich wokalistek, wśród których usłyszeliśmy: Olę Krośko, Olę Czarnacką, Magdę Grunwald, Karolinę Abramowicz, Gabrysię Przekorzyńską, Marcelinę Makówkę, Natalię Szwaj, Marysię Gryciuk i Kasię Golecką. W finale wieczoru zagrał zespół Sokół Orkestar.

Zajęcia wakacyjne w bibliotece

ksiazkiMiejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie, oraz Filie w Przewłoce i Tyśmienicy zapraszają na zajęcia wakacyjne. Szczegóły w załączonym harmonogramie. Serdecznie zapraszamy.
Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Harmonogram  3.pdf)Harmonogram zajęć149 kB

Wystawa malarstwa Doroty Kulickiej

13480486 1642554729400367 1840623137 n     Parczewski Dom Kultury zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Doroty Kulickiej.
     Uroczysty wernisaż odbędzie się w dniu 30 czerwca 2016r. o godz. 18.00 wystawa będzie czynna od 30.06-22.07.2016r.
w godz. 8.00-15.00.

XXI Ogólnopolski Zlot Kapel Podwórkowych w Parczewie

zlot kapel 2016     Dziesięć zespołów wzięło udział w dwudziestej pierwszej edycji Zlotu Kapel Podwórkowych w Parczewie. Barwne i rozśpiewane kapele 18 czerwca zaprezentowały się najpierw w Parku Miejskim, a następnie na scenie MOSiR.
     Oprócz gospodarzy - Parczewskiej Kapeli Podwórkowej „Taaka Paka"- podczas zlotu wystąpiły kapele: „Cianto" z Rzeszowa, „Rzemyki" z Józefowa, „Wygibusy" z Biłgoraja, „Halniacy" z Radomia, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, „Pawlaki” z Lubaczowa, „Rawskie Retro” z Rawy Ruskiej /Ukraina/, Klawa Ferajna z Białej Podlaskiej oraz Paka Sędzisza z Sędziszowa Małopolskiego. Każda z Kapel zaprezentowała godzinny program artystyczny, który oceniał znakomity znawca tego gatunku muzyki – etnomuzykolog Kazimierz Miler. Podczas prezentacji można było usłyszeć zróżnicowany repertuar, składający się zarówno z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również aktualnych, tworzonych na bieżąco przez ludzi żyjących życiem swoich miast oraz problemami dnia codziennego.
     Gwiazdą wieczoru tegorocznego Zlotu był znany w Polsce i za granicą zespół muzyki Country i Pop „ Gang Marcela” z Bielska Białej. Usłyszeliśmy w oryginalnym wykonaniu wiele znanych przebojów jak chociażby: „Złamano już tyle serc” czy 'Zaświeciła moja gwiazda".

Galeria

„Wakacje Bez Nudy”

Logo 1     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie zaprasza dzieci
i młodzież do spedzenia wakacji letnich na sportowo w dniach
27 czerwca - 16 lipca 2016 roku.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Program Sportowy Wakacje 2016.pdf)P R O G R A M „ Wakacje Bez Nudy”471 kB

Budowa sieci kanalizacji deszczowej odwodnienia terenu dróg gminnych w osiedlu „Dworcowa” w rejonie ulic Spokojnej, Dworcowej i Kolejowej w Parczewie –Etap I”

DSCN6862     W maju 2016r. zakończono roboty budowlane na zdaniu inwestycyjnym pn. „Budowa sieci kanalizacji deszczowej odwodnienia terenu dróg gminnych w osiedlu „Dworcowa” w rejonie ulic Spokojnej, Dworcowej i Kolejowej w Parczewie –Etap I”.
     Pierwszy etap obejmował odwodnienie ul. Spokojnej części ul. Dworcowej oraz obszaru (niecki) pomiędzy ul. Dworcową, Prostą i ul. Kolejową kolektorem PCV 315mm wraz z budową przepompowni ścieków deszczowych, separatorem, i doprowadzenie kolektorem ciśnieniowym ścieków do rowu przy ul. Siemieńskiej. Koszt realizacji I etapu wyniósł 300 tys. zł. Wykonawcą robót był PARSTER sp. z o.o. z Parczewa.
     Celem inwestycji było wykonanie odwodnienia części osiedla oraz dróg gminnych na osiedlu „Dworcowa”, przez co wyeliminowane zostały zagrożenia podtopień i zalewań w trakcie opadów, domów mieszkalnych znajdujących się w środkowej części osiedla.

Galeria

Latino maraton na parczewskim stadionie

13403934 844300609004152 4741591257586766152 o     Latino maraton na parczewskim stadionie. Ponad 4 godziny tańca w słoneczne, niedzielne popołudnie. Prawie 100 bawiących się uczestników z wielu miejsc Polski. W rytmie latino tańczące panie i tańczący panowie poznali 3 programy: F3 Workout, Latinissimo oraz Zumba.
     O atmosferę zadbali instruktorzy:
Z Lublina: Magdalena Domańska (instruktorka Zumba Fitness, nauczycielka baletu), Agnieszka Bartkow – Lewandowska (tancerka międzynarodowej klasy, nauczycielka tańca, instruktorka Zumba Fitness), Agata Kulik (instruktorka Zumba Fitness), Ania Paś (instruktorka Zumba Fitness), Grzegorz Demucha (instruktor tanca, instruktor Zumba Fitness, animator czasu wolnego)
Z Zamościa: Damian Otkała (instruktor Zumba Fitness & Salsation)
oraz gość specjalny (pochodzący z Meksyku) Vrajim Gandhi.
     Nie byłoby tej wspaniałej zabawy gdyby nie poświęcenie i upór Sylwii Szczesnej, żywiołowej i zawsze pełnej ciepłej energii instruktorki Zumba Fitness i animatorki czasu wolnego.

Galeria

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss