Czcionka: A- A A+

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

mural
     W 2011 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął Ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w dniu 1 marca.
Jak głosi preambuła ustawy, dzień ten został ustanowiony „W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

Czytaj więcej...

Wystawa Haftu Jolanty Czarnackiej

Plakat wystawa J Cz     Parczewski Dom Kultury zaprasza na wystawę Haftu Jolanty Czarnackiej, wystawa czynna w dniach 27.02-24.03.2017r. w godz. 9.00-18.00.
     Serdecznie zapraszamy

Zaproszenie na IV Turniej Grand Prix Parczewa w Tenisie Stołowym w Edycji 2016/2017

logo     MOSiR w Parczewie zaprasza młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w IV Turnieju Tenisa Stołowego o Grand Prix Parczewa w kategorii Open. Impreza odbędzie się w dniu 12 marca 2017 w niedzielę o godz.10:00 w sali MOSiR-u na stadionie przy Al. Jana Pawła II 1.
     Zapraszamy do aktywnego udziału, dla najlepszych trofea sportowe i cenne nagrody rzeczowe. Wpisowe do turnieju 3zł od młodzieży i 5 zł od dorosłych.
Serdecznie Zapraszamy !!!

VII Grand Prix Lubelszczyzny w brydżu sportowym par w Parczewie

turniej parczew 01     Dnia 05 marca 2017r. w Parczewie odbędzie się VII Grand Prix Lubelszczyzny w brydżu sportowym par. Turniej organizuje Lubelski Związek Brydża Sportowego wraz ze Stowarzyszeniem ProActiv. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Gmina Parczew.
     Dla zwycięzców przewidziane są nagrody oraz upominki dla uczestników za udział w rozgrywkach.
     Turniej odbędzie się w Hotelu Alma, ul. Polna 42 w Parczewie, w godzinach 10.00 - 16.30.
     Regulamin turnieju znajduje się na stronie www.brydz.lublin.pl
Zapraszamy!

Informacja o weryfikacji stanu ilościowego opryskiwaczy

     W celu spełnienia wymogu określonego w art. 8 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/128/WE z dnia 21 października 2009 r. na terenie województwa lubelskiego prowadzona jest weryfikacja stanu ilościowego opryskiwaczy znajdujących się w gospodarstwach rolnych celem wykreślenia z ewidencji opryskiwaczy, które zostały sprzedane, zezłomowane lub wycofane z użytkowania. Aktualizacja stanu ilościowego opryskiwaczy na terenie województwa lubelskiego powinna zakończyć się z dniem 31 marca 2017 r.
     W załączeniu wzór oświadczenia o wycofaniu opryskiwacza z użytkowania oraz komunikat informujący o obowiązku przeprowadzenia badań sprawności technicznej sprzętu do stosowania środków ochrony roślin.
Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (opryskiwacze.jpeg)Komunikat3929 kB
Pobierz plik (oswiadczenie_opryskiwacze.jpeg)Wzór oświadczenia885 kB

DOTACJE NA BIZNES

logo
     Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” wraz z firmą Projekt Hub zapraszają do udziału w projekcie "Mój biznes – wsparcie przedsiębiorczości kobiet w wieku 30 lat i więcej z podregionu bialskiego"
     Wsparcie skierowane jest do KOBIET, które:
• zamieszkują na terenie powiatu bialskiego, parczewskiego, radzyńskiego, włodawskiego oraz miasta Biała Podlaska,
• w dniu przystąpienia do projektu maja ukończone 30 lat,
• posiadają jeden z wymienionych statusów na rynku pracy:
  1. osoba bezrobotna
  2. osoba nieaktywna zawodowo,
  3. korzystają z pełni praw publicznych i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.
• Wyłączenie stanowią kobiety, które posiadały wpis do rejestru EDG, były zarejestrowane w KRS lub prowadziły działalność na podstawie odrębnych przepisów w okresie 12 m-cy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o podpisywaniu umów na montaż kolektorów słonecznych w ramach projektu „Czysta energia w Dolinie Piwonii”

logo
     Burmistrz Parczewa informuje, że w lutym 2017r. zostaną podpisane umowy
o dofinansowanie projektu „Czysta energia w Dolinie Piwonii”. Z uwagi na dużą liczbę uczestników oraz w celu uniknięcia kolejek, a także w trosce o państwa wygodę, o terminie podpisania umów Mieszkańcy zostaną poinformowani telefonicznie z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Miejscem podpisywania umów będzie Urząd Miejski
w Parczewie, ul. Warszawska 24, pok. Nr 18, 19 (II piętro). Przewidywany termin to 8-24 lutego 2017r.

Czytaj więcej...

IX edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”.

PW logo 002     Szanowni Państwo,
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.
Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Czytaj więcej...

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss