Wystawa fotografii Stanisława Waszkiewicza

logo-pdk01Parczewski Dom Kultury zaprasza na Wystawę Fotografii Stanisława Waszkiewicza.
Wystawa czynna od 19.11.2014r. do 15.12.2014r. w godz. 9.00-18.00

ZAPROSZENIE DO ROZGRYWEK MIEJSKO-POWIATOWEJ HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ W PARCZEWIE W SEZONIE 2014/2015

futsal     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie zaprasza młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w rozgrywkach XV EDYCJI Miejsko-Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej zespołów 5-osobowych w Sezonie 2014/2015. Zapisy do rozgrywek przyjmujemy w biurze MOSiR na stadionie przy Al. Jana Pawła II 1 w godz. 8.00-15.00 do dnia 26 listopada /środa/ 2014 r. Drużyny należy zgłaszać na imiennych listach pobranych ze strony internetowej www.futsal.stones91.pl Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest wpłacenie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26 listopada 2014 wpisowego w kwocie 350 zł. w biurze MOSiR jako opłata startowa.
Czytaj więcej

Parczew otrzymał bardzo wysokie oceny branżowego i opiniotwórczego periodyku „Wspólnota”

W ostatnim numerze (22 z 31.10.2014r.) dwutygodnika Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota" zamieszczono „Ranking – sukces mijającej kadencji (2010 – 2014)". Pokazuje on historyczny awans Parczewa za lata ostatniej kadencji 2010-2014.
     
     Obecnie znajdujemy się na 6 pozycji, mierzonej wskaźnikiem rozwoju infrastruktury, wśród miast powiatowych w Polsce. Od czasu prowadzenia rankingu Parczew jeszcze nigdy nie był tak wysoko. W latach 2006-2010 znajdował się na 61 miejscu, natomiast w latach 2002-2006 dopiero na 173 miejscu. Można też zauważyć, że Parczew zajmuje 1 miejsce w woj. Lubelskim.

Czytaj więcej...

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

DSC 1628     Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że 11 listopada w 96 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości w uroczystościach zorganizowanych przez władze naszego miasta uczestniczyło wiele osób. Na plac przed Urząd Miejski przybyły władze miasta, delegacje zakładów pracy, instytucji i szkól z pocztami sztandarowymi. Cieszy fakt ze w śród licznie przybyłych mieszkańców nie zabrakło dzieci i młodzieży. Część patriotyczną przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej rozpoczął przemarsz ulicami Parczewa pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Tradycyjnie przed pomnikiem zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów przez poszczególne delegacje. Następnie uczestnicy uroczystości w asyście orkiestry przemaszerowali do Bazyliki Mniejszej, tam została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Mszę koncelebrowali Tadeusz Lewczuk, Antoni Jastrzębski i Andrzej Biernat proboszczowie parafii w Parczewie i Tyśmienicy. Homilię o znaczeniu prawdy, wolności i patriotyzmu w czasach współczesnych w odniesieniu do ewangelii wygłosił ks. Norbert Taratycki.
     Dalsze uroczystości odbywały się przed Pomnikiem Niepodległości. Tam Paweł Kędracki Burmistrz Parczewa i Waldemar Wezgraj Starosta Parczewski wygłosili okolicznościowe przemówienia, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Oprawę muzyczną uroczystości uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Urzędzie Miejskim w Parczewie.

Galeria

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi

images 26Zachęcamy wszystkie panie do wykonywania
BEZPŁATNYCH BADAŃ MAMMOGRAFICZNYCH
Każda kobieta w wieku 50-69 lat powinna wykonać co 2 lata profilaktyczną mammografię.
Nie musisz mieć skierowania. Nie czekaj na zaproszenie.
PRZYJDŹ NA MAMMOGRAFIĘ

Więcej informacji

Gmina Parczew otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Polnej, Harcerskiej i Cichej

Nowa droga Polna Cicha Harcerska     W dniu 31 października 2014 r. otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Parczew poprzez przebudowę drogi gminnej ul. Polnej od skrzyżowania z droga powiatową nr 1250L-ul. Kolejowa do skrzyżowania z drogą powiatową 1635L –Al. Jana Pawła II"
     Projekt realizowany będzie w ramach Programu Wieloletniego Pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II. Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój". W ramach projektu zostanie przebudowana ul. Polna, ul. Cicha i ul. Harcerska. Łączny koszt realizacji zadania wyniesie 2.262.593,05 zł brutto, a otrzymana dotacja 1.131.296,52 zł brutto. Cały odcinek remontowanych dróg wynosi razem 1247,20 metrów bieżących.

Czytaj więcej...

UWAGA, PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW!!!

7zrw80w9773d1p6gd     W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi współczynnika przydziału, wynikającego z przekroczenia limitu przyznanego polskim producentom w ramach drugiego mechanizmu pomocy KE, Agencja Rynku Rolnego wyjaśnia.
     Wszyscy producenci, którzy złożyli 29 października powiadomienia do Oddziałów Terenowych ARR  o zamiarze wycofania lub niezbierania plonów, muszą dokonać przeliczenia ilości zgłoszonych w formularzach według poniższego wzoru:

Czytaj więcej...

Uroczystości z okazji instalacji relikwii Św. Jana Pawła II

rty     W niedzielę 26 października w Parafii rzymskokatolickiej Opatrzności Bożej w Parczewie odbyły się uroczystości z okazji instalacji relikwii św. Jana Pawła II oraz poświęcenia bocznego ołtarza z Obrazem Matki Bożej.
     Uroczystości zapoczątkował o godzinie 15:00 koncert z cyklu „Z PIEŚNI KOŚCIELNYCH" wybitnego kompozytora - Henryka Mikołaja Góreckiego, w wykonaniu GÓRECKI CHAMBER CHOIR.
     Przed rozpoczęciem Mszy Świętej uroczystego poświęcenia ołtarza i intronizacji relikwii dokonał ks. bp Kazimierz Gurda, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił Słowo Boże. Relikwie z kroplą krwi św. Jana Pawła II przekazał Metropolita Krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Czytaj więcej...

Wybory Samorzadowe 2014


wybory2014

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss