Wakacyjna akcja "Weź paragon"

Od pierwszych dni wakacji w całym kraju trwa akcja "Weź paragon" mająca na celu podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa o korzyściach płynących z wydawania, jak i posiadania paragonu. Każda osoba kupująca towary lub usługi powinna otrzymać dokument potwierdzający dokonanie zakupu. Jeżeli sprzedawca posiada kasę fiskalną bedzie to paragon, jako wydruk z kasy rejestrującej. Paragon informuje miedzy innymi o cenie, naliczonych podatkach, danych sprzedawcy. To paragon z kasy fiskalnej jest jedynym dowodem pozwalającym na ewentualną reklamację towaru lub jego zwrot.

Czytaj więcej...

DNI PARCZEWA 2014

DSC 3747     W sobotę 19 lipca 2014 roku na Miejskim Stadionie Sportu i Rekreacji w Parczewie odbyły się Dni Parczewa. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00. Zarówno dla starszych jak i młodszych mieszkańców Parczewa, przygotowano mnóstwo atrakcji. W programie imprezy były m. in. konkursy Radia Lublin, turnieje sportowo rekreacyjne, występy zespołów, pokazy tańca oraz wesołe miasteczko. Dużą popularnością cieszyła się również niedawno wybudowana siłownia na świeżym powietrzu.
     Od samego początku imprezy w tle rozbrzmiewała muzyka. Na scenie koncert dały takie zespoły jak Czapa, Dyfrakcja oraz Stara Kuźnia z Węgrowa.. Główną atrakcją wieczoru był występ piosenkarki Maryli Rodowicz, która swoimi największymi przebojami zabawiała uczestników imprezy. Po koncercie można było podziwiać długi i niezwykły pokaz sztucznych ogni a chętni mogli jeszcze zostać na dyskotekę, która trwała do późnych godzin nocnych.

Projekt Strategii Gminy Parczew na lata 2014-2020

Obraz 0133     W czwartek 10 lipca 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Parczewie na Sali Konferencyjnej odbyło się spotkanie dotyczące „Strategii rozwoju Gminy Parczew na lata 2014-2020". Spotkanie zorganizowane zostało przez Burmistrza Parczewa Pawła Kędrackiego. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele władz lokalnych, przedstawiciele jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy Gminy Parczew.
     Spotkanie otworzył Zastępca Burmistrza Michał Bożym, który przywitał gości, wprowadził w tematykę spotkania oraz przedstawił prowadzącą spotkanie Agnieszkę Smreczyńskę-Gąbkę. Podczas spotkania zaprezentowano projekt Strategii Rozwoju Gminy Parczew. Prowadząca spotkanie przedstawiła mocne i słabe strony Gminy Parczew. ZgromadzeniI goście otrzymali ankietę dot. najważniejszych potrzeb i kierunków rozwoju Gminy Parczew. Na spotkaniu omówiona została również wizja, misja i cele strategiczne.
     Po zakończeniu prezentacji uczestnicy spotkania mieli możliwość zabrania głosu na temat gospodarczego i infrastrukturalnego rozwoju gminy i przedstawienia swoich wizji i propozycji rozwoju.
     Ponizej przedstawiamy państwu projekt Strategii Gminy Parczew na lata 2014-2020. Prosimy o e-mailowe lub pisemne wnoszenie uwag do wyżej wymienionego projektu, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Urząd Miejski w Parczewie, ul. Warszawska 24, 21-200 Parczew.

STRATEGIA ROZWOJU GMINY PARCZEW 2014-2020

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi

images 26     Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi (WOK) prowadzi działania na rzecz poprawy zgłaszalności kobiet na profilaktyczne badania mammograficzne.
     Informujemy, że 930 z 1665 kobiet w wieku 50-69 lat, zamieszkujacych na terenie gminy Parczew (miasto), wykonało w ciągu ostatnich 2 lat profilaktyczną mammografie (co stanowi 55,86%).
     Żywimy glęboką nadzieję, że prowadzone działania promocyjne poprawią zgłaszalność kobiet na profilaktyczne badania mammograficzne.

Festyn Historyczny

Festyn historyczny

Projekt „50 PLUS BIZNES”

logotypy
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA
Projekt „50 PLUS BIZNES"
     Projekt adresowany do osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 50 roku życia, zamieszkałych na terenie powiatów: bialskiego, parczewskiego, radzyńskiego, włodawskiego, chełmskiego, janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, opolskiego, świdnickiego oraz miast Biała Podlaska i Chełm.
W RAMACH PROJEKTU OFERUJEMY BEZPŁATNIE:
Wsparcie doradczo–szkoleniowe
• indywidualne doradztwo zawodowe,
• szkolenie nt. zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej,
• indywidualne doradztwo poszkoleniowe nt. opracowania biznes planu.
Wsparcie finansowe i doradcze:
• dotacja inwestycyjna w wysokości do 32 000 zł,
• podstawowe wsparcie pomostowe w wysokości 650 zł/mies. wypłacane przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej,
• indywidualne doradztwo specjalistyczne.

Czytaj więcej...

Można składać wnioski na mikrodotacje FIO

plakat-1     W okresie od 15 lipca do 15 sierpnia 2014 r. można składać wnioski w konkursie grantowym w ramach projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO".       Realizatorem projektu, finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
     Na wsparcie inicjatyw lokalnych mogą liczyć młode stażem organizacje pozarządowe, a także osoby tworzące grupy nieformalne (co najmniej 3-osobowe), działające przy ośrodkach kultury, szkołach, stowarzyszeniach itp. Można uzyskać dotacje w wysokości do 5 000 zł na szeroko rozumiane inicjatywy społeczne o charakterze lokalnym.

Czytaj więcej...

Warsztaty wokalno-taneczne

warsztaty

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss