Uroczystości 450-lecia przyjęcia uchwał Soboru Trydenckiego w Parczewie

Bez tytułu8     W niedzielę (14 września) w Bazylice Mniejszej w Parczewie miały miejsce uroczystości 450-lecia przyjęcia, w 1564 r. na sejmie w Parczewie, uchwał Soboru Trydenckiego, oraz 100-lecia poświęcenia kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie (obecnej Bazyliki Mniejszej).
     Uroczystości zapoczątkowało o godz. 10.00 przybliżenie tła historycznego Jubileuszu oraz przedstawienie teatralne, przygotowane przez młodzież i nauczycieli z parczewskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie. O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, ks. abp Celestino Migliore i księży biskupów. Homilię wygłosił metropolita łódzki ks. abp Marek Jędraszewski, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj więcej...

Burmistrz Parczewa zaprasza do głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego

Urna wyborcza z herbem     Mieszkańcy Gminy Parczew będą mogli zagłosować na jedno zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2015 r. Spośród 19 zgłoszonych projektów Zespół do Spraw Budżetu Obywatelskiego pozytywnie zaopiniował 15. Mieszkańcy Gminy Parczew będą mogli wybrać ten dla nich najważniejszy.
     Głosowanie przeprowadzone zostanie w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie przy ul. Warszawskiej 24 w dniach od 17 września do 24 września 2014 r. w godzinach 9.00 - 13.00. Głosujemy przez wszystkie dni tygodnia, a więc również w sobotę i niedzielę. W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Parczew, którzy w dniu głosowania ukończyli co najmniej 16 rok życia.

Czytaj więcej...

Musical "Usta milczą dusza śpiewa..."

MUSICAL- GALA TALENTÓW

Informacja w sprawie budżetu obywatelskiego

     Urząd Miejski w Parczewie informuje, iż została zaopiniowana, przez Gminny Zespół d/s Budżetu Obywatelskiego, lista projektów gminnych złożonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Lista projektów

Karta Dużej Rodziny

     Uprzejmie informuję, że w dniu 16 czerwca 2014 r. weszła w życie uchwała nr 85 Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin
wielodzietnych (M.P. z 2014 r., poz. 430) oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 755 i 836).
     Celem Programu „Karty Dużej Rodziny" jest promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej pozytywnego wizerunku, wspieranie, a także zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych.
     Warunkiem przystąpienia do Programu jest wypełnienie deklaracji przystąpienia do programu - dostępnej na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie www.lublin.uw.gov.pl, w której podmiot określi jakiego rodzaju zniżki, ulgi bądź inne korzyści może zaoferować oraz odesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Po weryfikacji formularza uzgodnione zostaną szczegółowe warunki współpracy i podpisana umowa pomiędzy Wojewodą Lubelskim, a podmiotem, co pozwoli na realizację Programu.

Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny

Zajęcia w Parczewskim Domu Kultury

logo-pdk01Parczewski Dom Kultury zaprasza na zajęcia dzieci, młodzież
i dorosłych.


Zajęcia dla dzieci
Zajęcia dla dorosłych
Warsztaty szachowe

Dożynki Gminno – Parafialne

Obraz 057      Gmina Parczew wspólnie z Parafią Opatrzności Bożej i Parafią Św. Jana Chrzciciela w Parczewie organizowała dożynki, które odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia. Uroczystości rozpoczęły się o 11.30, gdzie spod Urzędu Miejskiego wyruszył korowód dożynkowy z przepięknie przygotowanymi wieńcami. O godzinie 12.00 odprawiona została Msza Święta, po czym nastąpiło przejście korowodu na stadion MOSiR. Po dojściu na miejsce rozpoczęła się Ceremonia Dożynkowa. Został odśpiewany hymn Polski, pobłogosławiony został chleb i równo podzielony między uczestników uroczystości. W trakcie rozdawania chleba przeprowadzony został konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Konkurs wygrał wieniec przygotowany przez mieszkańców Przewłoki. W przerwie zagrały zespoły ludowe z okolicznych miejscowości. O godz. 16.30 rozpoczęły się występy zespołów disco polo z letniej trasy Polo TV. 

Galeria

Wznowiony ruch szynobusów

szynobus      Po przerwie spowodowanej modernizacją peronów, na przystankach w Lubartowie, wznowione zostało połączenie szynobusów na trasie Parczew – Lublin.
      Podczas prac, w okresie od 14 lipca do 31 sierpnia uruchomiona była Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Od 1 września szynobusy będą kursować na całej trasie, tak jak przed przerwą modernizacyjną. W rozkładzie jazdy wprowadzono niewielkie zmiany. Nowy rozkład jazdy w załączniku.

Wybory Samorzadowe 2014


wybory2014

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss