ZAPROSZENIE do udziału w Turniejach Tenisa Stołowego o Grand Prix Parczewa w Kategorii Open w Edycji 2014/2015

pobrane     Mosir w Parczewie serdecznie zaprasza do udziału w I Turnieju Tenisa Stołowego o Grand Prix Parczewa w kategorii Open, który odbędzie się w dniu 21 grudnia 2013 niedziela godzina 11:00 w sali przy Al. Jana Pawła II 1 w Parczewie. Organizatorami rozgrywek jest MOSiR oraz Urząd Miejski w Parczewie. Regulamin rozgrywek przewiduje, że w ramach tej imprezy, rozegranych zostanie 4 indywidualne turnieje w miesiącach grudzień 2014 oraz styczeń, luty, marzec 2015. Dla najlepszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe trofea sportowe.
     Celem imprezy jest popularyzacja tenisa stołowego w naszym środowisku oraz aktywny wypoczynek poprzez sport. Zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania na żywo udanych zagrań tenisistów stołowych oraz śledzenia wyników na naszej stronie internetowej www.mosir.parczew.com.
Serdecznie Zapraszamy !!! MOSiR Parczew

Kulturalne Forum Młodzieży

KFM 2014     5 grudnia w sali Parczewskiego Domu Kultury o godzinie 18 odbył się koncert ,,Muzyka na żywo". Na scenie PDK wystąpiło pięć zespołów: Defekt, The Surge, Grr, Empatia oraz Dyfrakcja. Przeważająca większość muzyków to gimnazjaliści i większości przypadków występ na KFM był ich scenicznym debiutem. Repertuar zespołów to covery znanych przebojów polskich i zagranicznych wykonawców.

Fotoreportaż

Rada Miejska w Parczewie

Na mocy postanowienia Komisarza Wyborczego w Białej Podlaskiej, 1 grudnia br. odbyła się inauguracyjna sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Parczewie kadencji 2014-2018.
     Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Parczewie Pan Jan Najs wręczył radnym zaświadczenia o wyborze na radnego. Nowi radni złożyli ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców".
     Decyzją radnych w głosowaniu tajnym wybrano Przewodniczącego Rady, Pana Mirosława Naumiuka, Wiceprzewodniczących Rady: Pana Łukasza Janusza Gołąb i Pana Wiesława Czarnackiego.
     Radni spośród siebie wybrali także przewodniczących komisji stałych. Pan Zygfryd Osmólski został Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, Pan Henryk Konstanty Szych kierować będzie Komisją Strategii, Budżetu, Gospodarki i Rolnictwa, Pan Tomasz Goździk stanął na czele Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Zdrowia i Opieki Społecznej, a Pan Adam Leszek Wiśniewski przewodniczył będzie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji.

Czytaj więcej...

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej

strategia bezp nar     Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski 5 listopada 2014 r., na wniosek Prezesa Rady Ministrów, zatwierdził Strategię Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. 
     Dokument ten zastępuje Strategię Bezpieczeństwa Narodowego
Rzeczypospolitej Polskiej wydaną w 2007 r.

Link do Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP:  http://www.bbn.gov.pl/ftp/SBN%20RP.pdf

Parczew otrzymał bardzo wysokie oceny branżowego i opiniotwórczego periodyku „Wspólnota”

W ostatnim numerze (22 z 31.10.2014r.) dwutygodnika Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota" zamieszczono „Ranking – sukces mijającej kadencji (2010 – 2014)". Pokazuje on historyczny awans Parczewa za lata ostatniej kadencji 2010-2014.
     
     Obecnie znajdujemy się na 6 pozycji, mierzonej wskaźnikiem rozwoju infrastruktury, wśród miast powiatowych w Polsce. Od czasu prowadzenia rankingu Parczew jeszcze nigdy nie był tak wysoko. W latach 2006-2010 znajdował się na 61 miejscu, natomiast w latach 2002-2006 dopiero na 173 miejscu. Można też zauważyć, że Parczew zajmuje 1 miejsce w woj. Lubelskim.

Czytaj więcej...

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi

images 26Zachęcamy wszystkie panie do wykonywania
BEZPŁATNYCH BADAŃ MAMMOGRAFICZNYCH
Każda kobieta w wieku 50-69 lat powinna wykonać co 2 lata profilaktyczną mammografię.
Nie musisz mieć skierowania. Nie czekaj na zaproszenie.
PRZYJDŹ NA MAMMOGRAFIĘ

Więcej informacji

Gmina Parczew otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Polnej, Harcerskiej i Cichej

Nowa droga Polna Cicha Harcerska     W dniu 31 października 2014 r. otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Parczew poprzez przebudowę drogi gminnej ul. Polnej od skrzyżowania z droga powiatową nr 1250L-ul. Kolejowa do skrzyżowania z drogą powiatową 1635L –Al. Jana Pawła II"
     Projekt realizowany będzie w ramach Programu Wieloletniego Pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II. Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój". W ramach projektu zostanie przebudowana ul. Polna, ul. Cicha i ul. Harcerska. Łączny koszt realizacji zadania wyniesie 2.262.593,05 zł brutto, a otrzymana dotacja 1.131.296,52 zł brutto. Cały odcinek remontowanych dróg wynosi razem 1247,20 metrów bieżących.

Czytaj więcej...

Wybory Samorzadowe 2014


wybory2014

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss