Czcionka: A- A A+

E-usługi w Urzędzie Miejskim w Parczewie

Szanowni Państwo,
Aktualnie w Urzędzie Miejskim w Parczewie trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.
Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.
Dziękujemy.Zaproszenie na spotkanie dla organizacji pozarządowych

     Burmistrz Parczewa zaprasza wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Parczew do udziału w spotkaniu otwartym dotyczącym opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Parczew na lata 2017-2023. Na spotkaniu przedstawione zostaną założenia projektu oraz inspiracje do pracy nad pomysłami na działania rewitalizacyjne. Ponadto w drodze konkursu wybrany zostanie Lokalny Animator NGO tj. osoba reprezentująca organizacje pozarządowe z terenu Gminy Parczew w procesie rewitalizacji.
     Spotkanie odbędzie się 3 października na Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie w godz. 14.00-16.00
Ponadto informujemy, iż w listopadzie rozpocznie się cykl spotkań konsultacyjnych skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Parczew, w tym przedsiębiorców i organizacji pozarządowych.

Zostań Lokalnym Animatorem NGO!

LPRDziałasz w stowarzyszeniu lub fundacji?
Znasz potrzeby lokalnych organizacji pozarządowych?
Zostań Lokalnym Animatorem NGO!

     W ramach prac nad opracowaniem aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Parczew na lata 2017-2023 Burmistrz Parczewa ogłasza konkurs otwarty na Lokalnego Animatora ngo.
Animatorem może zostać osoba aktywnie działająca lub pracując na rzecz organizacji pozarządowej, znająca problemy i potrzeby organizacji oraz mająca doświadczenie w pracy z organizacjami z terenu gminy Parczew.
Do zadań animatora należało będzie:
-reprezentowanie interesów lokalnych organizacji pozarządowych w procesie rewitalizacji,
-diagnoza problemów oraz potrzeb społecznych w obszarach działania organizacji pozarządowych,
- stały kontakt i współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz motywowanie ich do aktywnego uczestnictwa w pracach nad opracowaniem LPR,
-opracowanie projektów działań ngo,
-aktywne uczestnictwo w spotkaniach konsultacyjnych ,
-ścisła współpraca z wykonawcą LPR.

Czytaj więcej...

Kulturalne Forum Młodzieży

01 Afisz KFM 2016 r     Zaprezentuj swój dorobek, zrealizuj swoje pomysły. Poznaj ludzi zdolnych i aktywnych, podziel się swoim talentem. Nie stój z boku interesujących wydarzeń, bądz kreatorem i twórcą kultury.
     Parczewski Dom Kultury zaprasza na Kulturalne Forum Młodzieży. Zgłoszenia bedą przyjmowane do 8 listopada 2016 roku. Karty zgłoszeń i szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie PDK.
Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (01  Afisz KFM 2016 r.pdf)Plakat803 kB

Parczewski Dom Kultury ogłasza nabór do Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego

tl     Parczewski Dom Kultury ogłasza nabór do Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego. Zapraszamy dzieci w wieku: 6–10 lat.
Pierwsze spotkanie – Przesłuchanie: środa 5 października godz. 17:00.
Serdecznie zapraszamy.
Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (plakat_folk.pdf)Plakat87 kB

Weź paragon ze sobą

Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się niewydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i niezabieranie ich ze sobą, kiedy je otrzymują. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.

Czytaj więcej...

Stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych – dobra inwestycja w młodego człowieka.

DSC 1002     Na spotkaniu zorganizowanym w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie w dniu 27 września Burmistrz Parczewa dla najlepszych uczniów dla których organem prowadzącym jest Gmina Parczew wręczył dyplomy oraz przyznał stypendia i jednorazowe nagrody, a dla ich rodziców listy gratulacyjne.
W tym roku to już dziewiąta edycja rozdania stypendiów Burmistrza zgodnie z procedurą określoną przez Radę Miejską w Parczewie. Wysokość środków przeznaczonych na ten cel w bieżącym roku to kwota 45 000 zł.
Dyrektorzy szkół zgodnie z regulaminem w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, dla których organem prowadzącym jest Gmina Parczew , złożyli terminowo w Urzędzie Miejskim w Parczewie 57 wnioski o przyznanie stypendium.

Czytaj więcej...

Burmistrz Parczewa zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych

     Na podstawie ustawy z 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239, z późn. zm.).
Burmistrz Parczewa zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących Rocznego Programu Współpracy Gminy Parczew z organizacjami pozarządowymi na 2017 rok.
     Program określa formy, zasady oraz zakres współpracy Gminy Parczew, z organizacjami pozarządowymi, a także priorytety zadań publicznych, które gmina chciałaby realizować przy pomocy organizacji pozarządowych.
     Propozycje zmian w tym projekcie należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 4 października 2016 r.
Konsultacje odbędą się 5 października 2016 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie o godz. 1100. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przybycie na spotkanie.

Rewitalizacja

logo re

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss