Czcionka: A- A A+

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Lublinie

     Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Lublinie ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, wyłudzającymi pieniądze od hodowców trzody chlewnej w związku z wystąpieniem ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF).
     Informuję, że pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej przed przystąpieniem do kontroli okazują legitymację służbową, odznakę oraz nie pobierają pieniędzy w gotówce tytułem kary.

Relacja z II Grand Prix Parczewa w Piłce Plażowej

logo     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie zorganizował w dniu 15 lipca na obiekcie MOSiRu przy Al. Jana Pawła II II Turniej Piłki Plażowej o Grand Prix Parczewa. W imprezie wystartowało 4 zespoły, które zagrały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Z bardzo dobrej strony pokazali się w tym turnieju faworyci Grzegorz Izdebski i Paweł Fiutka którzy wygrali wszystkie swoje mecze w stosunku 2:0 i prowadzą w ogólnej klasyfikacji po dwóch turniejach. Kolejny ostatni turniej zaplanowany jest do rozegrania w miesiącu sierpniu. Przedstawiamy wyniki rozegranego turnieju:

Czytaj więcej...

APEL DO ROLNIKÓW

     Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie zwraca się z apelem do rolników: „ABY NIE NARAŻAĆ SIEBIE I SWOICH BLISKICH TRZEBA STOSOWAĆ ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY ORAZ ZACHOWAĆ NIEZBĘDNĄ PRZEZORNOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ”
Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (APEL DO ROLNIKÓW.pdf)Apel do rolników941 kB
Pobierz plik (Prawidłowe ustawianie stert i_stog_w.jpg)Prawidłowe ustawianie stert i stogów133 kB
Pobierz plik (ulotka żniwa.jpg)Ulotka żniwa184 kB

Afrykański pomór świń

     Biuro Powiatowe ARiMR w Parczewie informuje o wprowadzeniu w powiecie parczewskim (bez gminy Sosnowica) żółtej strefy ochronnej na skutek ASF – afrykańskiego pomoru świń DECYZJĄ WYKONAWCZĄ KOMISJI (UE) 2017/1196 z dnia 3 lipca 2017 r. Więcej informacji w załączeniu.

Jarmark Jagieloński

JARMARK JAGIELLONSKI PLAKAT

Rowerowa Jedynka

1W związku z realizacją przez Uczniowski Klub Sportowy JEDYNKA działający przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Parczewie dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich projektu Rowerowa Jedynka, w miesiącach maj – czerwiec 2017 odbyło się 9 wycieczek rowerowych, których głównym celem było upowszechnienie turystyki rowerowej po Ziemi Parczewskiej z podkreśleniem rozwijania form aktywnego wypoczynku w harmonii ze środowiskiem przyrodniczym, popularyzacja wiedzy o wartościach przyrodniczych, historycznych i kulturowych Ziemi Parczewskiej, upowszechnienie korzystania z rowerów wśród dzieci. W wycieczkach wzięło udział 150 uczniów SP1 Parczew.
Ponieważ istotną kwestią tego typu wyjazdów jest bezpieczeństwo uczestników, dlatego wszyscy zostali wyposażeni w kaski rowerowe i narzutki odblaskowe. Została również zakupiona polisa ubezpieczeniowa (NNW). Ponadto każdy uczeń otrzymał wsparcie w postaci zestawu map i pakietu żywnościowego.

Czytaj więcej...

Noc Świętojańska w Wierzbówce

fotoStowarzyszenie Rozwoju Wsi Wierzbówka IWA realizuje projekt pt. ,,Noc Świętojańska w Wierzbówce. Doposażenie Stowarzyszenia".

W dniu 24 czerwca mieszkańcy Wierzbówki oraz zaproszeni goście uczestniczyli w imprezie, której tematem przewodnim była Noc Świętojańska i obrzędy z nią związane. Celem przedsięwzięcia była aktywizację i integrację mieszkańców Wierzbówki. Miło było patrzeć na integrację wielopokoleniową, spotkać się ze sobą, porozmawiać, wspominać dawne czasy. Dzięki pozyskanym środkom oraz wspólnej pracy społecznej członków Stowarzyszenia, miejscowych strażaków i sołtysa mieszkańcy mogli przyjemnie spędzić wspólnie czas.

Projekt jest współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Lubelskie Lokalnie – Mikrodotacje FIO 2”.

INFORMACJA ASF

Burmistrz Parczewa informuje, że w związku z rozszerzeniem strefy ochronnej (żółtej) przez Komisję Europejską w dniu 3 lipca 2017 roku w sprawie wystąpienia na terenie Polski kolejnych przypadków choroby Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) o obszar obejmujący m.in. gminy Parczew informuję, że w dniu 18 lipca (wtorek) 2017 roku o godz. 10:00 w sali konferencyjnej budynku Urzędu Miejskiego w Parczewie, ul. Warszawska 24 odbędzie się spotkanie informacyjne dla hodowców trzody chlewnej z terenu naszej gminy z udziałem przedstawiciela Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Parczewie.

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

Karta Dużej Rodziny

smal kdr parczew

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss