Dożynki Gminno – Parafialne

Obraz 057      Gmina Parczew wspólnie z Parafią Opatrzności Bożej i Parafią Jana Chrzciciela w Parczewie organizowała dożynki, które odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia. Uroczystości rozpoczęły się o 11.30, gdzie spod Urzędu Miejskiego wyruszył korowód dożynkowy z przepięknie przygotowanymi wieńcami. O godzinie 12.00 odprawiona została Msza Święta, po czym nastąpiło przejście korowodu na stadion MOSiR. Po dojściu na miejsce rozpoczęła się Ceremonia Dożynkowa. Został odśpiewany hymn Polski, pobłogosławiony został chleb i równo podzielony między uczestników uroczystości. W trakcie rozdawania chleba przeprowadzony został konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Konkurs wygrał wieniec przygotowany przez mieszkańców Przewłoki. W przerwie zagrały zespoły ludowe z okolicznych miejscowości. O godz. 16.30 rozpoczęły się występy zespołów disco polo z letniej trasy Polo TV. 

Galeria

Wznowiony ruch szynobusów

szynobus      Po przerwie spowodowanej modernizacją peronów, na przystankach w Lubartowie, wznowione zostało połączenie szynobusów na trasie Parczew – Lublin.
      Podczas prac, w okresie od 14 lipca do 31 sierpnia uruchomiona była Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Od 1 września szynobusy będą kursować na całej trasie, tak jak przed przerwą modernizacyjną. W rozkładzie jazdy wprowadzono niewielkie zmiany. Nowy rozkład jazdy w załączniku.

Burmistrz powołał nowego dyrektora szkoły

nominacja     W dniu 28 sierpnia 2014 roku w Urzędzie Miejskim w Parczewie Burmistrz Parczewa wręczył nominację na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Królowej Jadwigi w Parczewie. Stanowisko to w wyniku postępowania konkursowego, na okres pięciu lat powierzono Pani Iwonie Kopińskiej.
     Pani Iwona Kopińska jest nauczycielem dyplomowanym z 27 letnim stażem pracy pedagogicznej, w tym 23 lata pracy w obecnej szkole. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie, ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii.
     Wręczając nominację Pan Burmistrz życzył Pani Dyrektor udanych inicjatyw w budowaniu nowoczesnej edukacji odpowiadającej wyzwaniom współczesności, trafnych decyzji oraz owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami i władzami.
     Nowy dyrektor rozpocznie pracę z dniem 1 września 2014r.

Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego w kategorii open o Puchar Burmistrza Parczewa

bez tytułu

Dzień Dawcy Szpiku w Parczewie

1     W dniu 21 września 2014 roku w Parczewie przeprowadzona zostanie akcja "Dzień Dawcy Szpiku w Parczewie", podczas której wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w naszej bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.
     Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku, jako niezależna organizacja typu non-profit. DKMS ma swoje korzenie w Niemczech, gdzie powstała z prywatnej inicjatywy w 1991 roku. DKMS Polska rozpoczęła swoją działalność 25 lutego 2009 i do dnia dzisiejszego udało się nam zarejestrować i przebadać ponad 533 000 (czerwiec 2014) potencjalnych dawców. 1 231 (czerwiec 2014) osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

PODZIĘKOWANIA BURMISTRZA PARCZEWA

     Składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzinom, które w mijający weekend gościły w swoich domach naszych przyjaciół z miasta partnerskiego we Francji – Bressuire. Jestem przekonany, że dołożyliście Państwo wszelkich starań, by ten pobyt nasi przyjaciele wspominali jak najmilej. Dziękuję kierownictwu zakładów pracy tj. Hucie Szkła w Parczewie, Spółdzielni Spomlek oraz Miejskiej Pływalni, firmom, które mieli okazję zwiedzać Francuzi. Osobne podziękowania kieruję w stronę pracowników Urzędu Miejskiego, a w szczególności dla wydziału oświaty z Panem kierownikiem Stanisławem Chojakiem oraz Panią Barbarą Łuć. Dziękuję również Panu Januszowi Trynieckiemu oraz pracownikom wydziału promocji Urzędu Miejskiego. Jestem przekonany, że dzięki Państwa działaniom, również nasi mieszkańcy będą mogli doświadczyć wiele uprzejmości, kiedy będą gościć we Francji.

Paweł Kędracki
Burmistrz Parczewa

Podpisana umowa na przebudowę ulic: Spółdzielczej, PCK i Sportowej

UmowaW dniu 12.08.2014 r. Paweł Kedracki Burmistrz Parczewa podpisał umowę na przebudowę ulic: Spółdzielczej, PCK i Sportowej. W wyniku przetargu konkurs wygrała firma: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Parczewie. Inwestycję o nazwie Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Parczew poprzez przebudowę drogi gminnej nr 103891L (ul. Spółdzielcza) i 103888L (ul. PCK) od drogi powiatowej nr 1636L do drogi wojewódzkiej nr 813 w Parczewie oferent zrealizuje za kwotę 1 150 028,92 zł.

Czytaj więcej...

Ostatnia konferencja projektu: „Parczew w Dziejach”

Obraz 005W dniu 09.08.2014r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie odbyła się ostatnia z cyklu trzech konferencji poświęcona historii Parczewa.
     Konferencja pod nazwą „Parczew na królewskim szlaku historii" została zorganizowana w ramach projektu „Dzieje Parczewa", realizowanego przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie. Swoje referaty przedstawili historycy z Instytutu Historii UMCS w Lublinie i KUL. Cały projekt związany jest z przypadającą w 2014 roku rocznicą 450-lecia przyjęcia na ostatnim parczewskim sejmie uchwał Soboru Trydenckiego przez Króla Zygmunta Augusta z rąk nuncjusza papieskiego Commendoniego.

Czytaj więcej...

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss