Czcionka: A- A A+

Zapraszamy do korzystania z nowych placów zabaw

Polna 26 Large   Zakończono budowę dwóch placów zabaw w Parczewie: na osiedlu Polna (przy bloku Polna 63 ) i na osiedlu "Za Stadionem" (pomiędzy ul. Armii Ludowej i Sosnowej). Znajdują się na nich urządzenia do zabawowy oraz do fitnessu takie jak: piaskownica sześciokątna, sprężynowiec, dwie podwójne huśtawki, karuzela 4 ramienna, drabinka krzyżowa, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, orbitrek, biegacz, wioślarz, drabinka, twister i wahadło wraz z tablicami regulaminowymi. Zamontowano również ławeczki oraz kosze, po trzy na każdym placu, a teren wokół został ogrodzony płotkiem.
   Całość inwestycji Gminy Parczew wyniosła ponad 140 tys. zł, a wykonawcą było Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Robert Kubas. Urządzenia siłowni zewnętrznej dostarczyła i zamontowała firma Outdoor Fitnes Center Starmax Marek Starczewski.

Zapraszamy do zabawy.

Czytaj więcej...

Komunikat

Wyjazd do Francji w ramach współpracy z miastem partnerskim Bressuire.
   Informujemy, że w ramach współpracy z miastem partnerskim Bressuire  planowany jest autokarowy wyjazd do Francji w terminie 11-20 października 2016 r. Koszt wyjazdu wynosi ok.700 zł za jedną osobę. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami.
   Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Parczewie, pokój nr 1 oraz pod numerem telefonu 83 355 12 32.
   Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt w terminie do 19 sierpnia 2016 r.

IMG 7616 1 IMG 7688 1

Czytaj więcej...

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA PARCZEWA

OBWIESZCZENIE
BURMISTRZA PARCZEWA
z dnia 12 sierpnia 2016r.
w sprawie udostępnienia do wglądu spisu wyborców dla wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Parczewie, zarządzonych na dzień 4 września 2016r.

Na podstawie art. 36 § 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. Kodeks wyborczy – (Dz.U. z 2011r, Nr 21 poz.112 z późn. zm) informuję, że spis osób uprawnionych do udziału w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Parczewie jest udostępniany do wglądu w Urzędzie Miejskim w Parczewie w pokoju Nr 14 w dniach 12.08.2016r. - 26.08.2016r. w godz. 9.00 – 14.00.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Parczewie

W związku z kolejnymi ogniskami afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie woj. podlaskiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Parczewie informuje: Czytaj więcej

Informacja w sprawie kolei

Chciałbym poinformować, że w dniu wczorajszym /10.08.2016/ przedstawiciele Urzędu Miejskiego uczestniczyli w konsultacjach zorganizowanych przez firmę MULTICONSULT POLSKA SP. Z O.O w siedzibie Zakładów Linii Kolejowych w Lublinie, a dotyczących opracowania dokumentacji dla projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew”. Przedstawiliśmy następujące postulaty i prośby dotyczące uwzględnienia robót w planowanej dokumentacji, a później już na etapie wykonawczym:
- zabezpieczenie przejazdów kolejowych w Parczewie- ul. Przemysłowa i w miejscowości Koczergi - w postaci szlabanów.
- remont peronów na dworcu PKP w Parczewie w celu zatrzymywania się pociągów dalekobieżnych.
- remont przystanku kolejowego przy ul. Kolejowej w Parczewie wraz z budową niewielkiego zaplecza w postaci sanitariatów. /parking przy przystanku będzie zrealizowany w ramach wspólnego projektu realizowanego przez powiat, gminę Parczew i Siemień, a dotyczącego remontu drogi od Siemienia i ul. Kolejowej w Parczewie w 2018- 2019r/
- remont budynku dworca kolejowego /wymiana poszycia dachowego, remont elewacji, stolarki/
- utwardzenie odcinka drogi- ul. Składnicowej leżącej na terenie PKP

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Otwarte Mistrzostwa Parczewa w Piłce Plażowej w kat. Open w edycji 2016

   Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie organizuje w dniu 20 sierpnia 2016 sobota początek godz.15:00 Otwarte Mistrzostwa Parczewa w Piłce Plażowej w kat. Open w edycji 2016. Impreza odbędzie się na obiekcie MOSiRu przy Al. Jana Pawła II 1. Zapisy bezpośrednio przed zawodami lub telefonicznie nr 83 3551251.
   Dla najlepszych par turnieju plażowego nagrody.

Plakat Piłka Plażowa

Podpisanie umowy na opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji

2     Dnia 19.07.2016r. Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki wraz ze Skarbnik Gminy Anną Makówką podpisali w Departamencie Zarządzania Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego umowę na realizację projektu pt. „Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Parczew na lata 2017-2023”.
Dokument ten opracowany zostanie na podstawie szerokich konsultacji społecznych wśród mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych poprzez co stanowił będzie narzędzie do rozwiązywania kluczowych problemów społecznych, gospodarczych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych Miasta Parczew. Ponadto Program Rewitalizacji będzie podstawą do aplikowania o środki finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 na realizację projektów infrastrukturalnych i społecznych.

Czytaj więcej...

Grand Prix Dla Julii Trojanowskiej na Zjeździe Młodych Gwiazd w Szczecinie

316433 ryszard pakieser     „To wydarzenie nawiązuje do starych festiwali, szczególnie do odbywającego się w latach ’60. szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów „ – mówiła Maria Szabłowska: „Młodzi artyści śpiewają polskie piosenki, piosenki które są nośnikiem dobrego słowa, dobrej melodii”.
     Zorganizowany przez Szczecińską Agencję Artystyczną i Miasto Szczecin Zjazd Młodych Gwiazd (ZMG), to festiwal bez precedensu. By wziąć w nim udział, trzeba było przejść ostrą selekcję. W finale wystąpiło dziesięciu uczestników - tylko laureatów Grand Prix lub pierwszych miejsc konkursów międzynarodowych, lub ogólnopolskich. Walczyli oni o Nagrodę im. Heleny Majdaniec, prawo do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki, oraz o Złoty Kamerton ZAKR-u. Mogą wziąć w nim uczestnicy w przedziale wiekowym: 13-16 lat. Do konkursu zgłosiło się 60. młodych artystów. Do finałowej części zakwalifikowano 10., których oceniali: Maria Szabłowska, Krystyna Piotrowska, Dorota Zamolska, Krzysztof Dzikowski i Jerzy Petersburski Jr.

Czytaj więcej...

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss