Koncert z ogólnopolskiego cyklu "Z PIEŚNI KOŚCIELNYCH "

Górecki     W dniu 26 października o godzinie 15:00 w Parafii rzymskokatolickiej Opatrzności Bożej w Parczewie, przy ul. Jana Pawła II 2, będzie miało miejsce niezwykłe muzyczne wydarzenie.
     Właśnie wtedy odbędzie się kolejny koncert z ogólnopolskiego cyklu Z PIEŚNI KOŚCIELNYCH wybitnego kompozytora - Henryka Mikołaja Góreckiego, w wykonaniu GÓRECKI CHAMBER CHOIR. Chór wystąpi pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika. Przedsięwzięcie to uzyskało wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     GÓRECKI CHAMBER CHOIR to zespół, do którego Dyrektor Artystyczny, Włodzimierz Siedlik, zaprosił znakomitych śpiewaków z krakowskiego środowiska muzycznego. Zostali oni dobrani specjalnie pod kątem specyfiki twórczości H. M. Góreckiego. Chór powstał na bazie zespołu projektowego, powołanego przez Stowarzyszenie PASSIONART i maestro Włodzimierza Siedlika, specjalnie na potrzebę zarejestrowania i wykonania Z pieśni kościelnych. Wydana w czerwcu 2013 roku płyta spotkała się ogromnym entuzjazmem wśród odbiorców i w tym roku została nominowana do Fryderyka. Można ją było usłyszeć także na antenie Polskiego Radia i Radia BBC.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy Lasek będą mieli kanalizację i drogę

Świetlica w Laskach      Kolejny projekt, złożony przez Gminę Parczew, został oceniony pozytywnie i zdobył dofinansowanie. Dzięki środkom z Unii Europejskiej w sołectwie powstanie sieć kanalizacji sanitarnej. W ramach projektu zostanie przyłączonych 123 gospodarstw oraz wybudowanych 5 przepompowni. Skorzystają nie tylko mieszkańcy Lasek, ale również całej ul. Laskowskiej w Parczewie. Łączna długość sieci wraz z przyłączeniami wyniesie ponad 10km.
      Jest jeszcze jedna, dobra wiadomość - kanalizację ściekową zaprojektowano jako docelową, stwarzając możliwość podłączenia budynków istniejących oraz ewentualnie wybudowanych w przyszłości. W ramach inwestycji na drodze gminnej zostanie również położona nowa nawierzchnia asfaltowa.
      Koszt inwestycji to ok. 2,5 mln zł, z czego 1 mln. stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Po zakończeniu budowy aglomeracja Parczew będzie skanalizowana w ponad 99 %.
      W listopadzie zostanie ogłoszony przetarg, a budowę planujemy zakończyć do końca czerwca 2015 r.

Zagłosuj na Parczew w rankingu turnieju miast

Zagłosuj     Serdecznie zapraszamy mieszkańców Parczewa do wzięcia udziału w turnieju: „Turniej Miast Zumi", zorganizowanym przez serwis Zumi.pl. Konkurs ma formę rankingu, w którym uczestnicy mogą zagłosować na jedno spośród 335 miast powiatowych w Polsce.
     Każde miasto (małe i duże) ma szansę wygrać, ponieważ ilość głosów dzielona jest przez liczbę mieszkańców danego miasta (wg danych z GUS z 2012 roku), a wynik tego dzielenia (wyrażony w procentach) decyduje o miejscu na liście rankingowej.
     W tym roku pula nagród została powiększona, zarówno pod względem kwot na kampanie promocyjne jak i ilości nagrodzonych miast. W drugiej edycji rankingu szansę mają aż trzy miasta. Ufundowane zostały nagrody w postaci rabatu 99% na kampanie promocyjne o wartości kolejno:
I miejsce – 200 tys. PLN,
II miejsce 100 tys. PLN,
III miejsce 50 tys. PLN.

Głosujemy do 06 listopada 2014r.

Głos można oddać na stronie: http://turniejmiast.zumi.pl/


Zaproszenie

Seniorze jeśli się nudzisz, zaprasza Cię Uniwersytet Trzeciego Wieku. Nie ma testów,
ani egzaminów, są wyjazdy, spotkania z ciekawymi ludźmi, wieczorki taneczne i interesujące wykłady.
     Zapraszamy na inaugurację w dniu 23 października o godzinie 13.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie.
Zarząd UTW

Senatorowie RP poznali historię Parczewa

     Na 61. posiedzeniu Senatu RP w dniu 25 września 2014 r. senator Grzegorz Bierecki złożył Oświadczenie skierowane do marszałka Bogdana Borusewicza.
     Złożone Oświadczenie zostało przez Senatora Biereckiego odczytane i w ten właśnie sposób wszyscy senatorowie poznali historię Parczewa i wydarzenia sprzed 450 lat (przyjęcie na sejmie koronnym w Parczewie uchwał Soboru Trydenckiego).
     Zapraszamy do zapoznania się z treścią Oświadczenia.

Wystawa rysunku i Fotografii

PLAKAT3

Ogłoszenie Burmistrza Parczewa

     W związku z zapytaniami mieszkańców Parczewa, dotyczącymi możliwości zakupu, demontowanej na ul. Spółdzielczej kostki brukowej (pochodzącej z rozbiórki chodników), Burmistrz Parczewa informuje, że demontowana kostka w całości zostanie wykorzystana na utwardzenie placu przy Publicznym Gimnazjum w Parczewie i Szkole Podstawowej nr 2 w Parczewie oraz na wykonanie chodnika na łączniku ulic: Spółdzielcza i Wyszyńskiego.
     W związku z powyższym nie istnieje możliwość zakupu demontowanej kostki.

Wybory Samorzadowe 2014


wybory2014

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss