Czcionka: A- A A+

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      Burmistrz Parczewa zaprasza do udziału w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 03 maja (wtorek) 2016 roku w Parczewie.
Uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa, regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją. Bardzo postępowy, jak na swoje czasy dokument, przez kolejne pokolenia pomagał podtrzymywać polskie dążenia do niepodległości i stworzenie sprawiedliwego społeczeństwa.

Program uroczystości:

godz. 9.45 – zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji na placu przy UM w Parczewie
godz. 10.00 – wymarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego
godz.10.10 – złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego
godz. 10.30 – uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny – Bazylika Mniejsza
godz. 12.00 – uroczystości przy Pomniku Niepodległości – złożenie kwiatów i okolicznościowe przemówienia

Ogłoszenie

     Osoby posiadające aktualne uprawnienia ratownika i zainteresowane pracą ratownika na naszym obiekcie, proszone są o składanie swoich CV (z uprawnieniami). Prosimy o kontakt z Kierownikiem Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego. Informujemy, iż znaczenie ma kolejność zgłoszeń.

Roman Korpolewski
Kierownik
Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego
"JELONEK"
ul. Polna 34
21-200 Parczew
tel. 83 345 98 36

Składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego

Bez tytułu     Producenci rolni do 25 czerwca 2016 roku moga składać wnioski w Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Dopłaty są udzielane do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany gatunków roślin uprawnych, zakupionym i wysianym/wysadzonym w okresie od 15 lipca 20015 roku do 15 czerwca 2016 roku.
Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (SKMBT_C224e16042109590.pdf)Informacja Agencji Rynku Rolnego422 kB

Turniej Tenisa Ziemnego

II turniej tenisa plakat 07 05 2016     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie zaprasza w sobotę 7 maja 2016 roku o godzinie 9.00 na Turniej Tenisa Ziemnego w Kategorii Open o Puchar Burmistrza Parczewa. Turniej odbedzie się na kortach tenisowych przy Al. Jana Pawła II. Wpisowe do turnieju 10 zł. Serdecznie zapraszamy.

Plakat

Zapraszamy na koncert Zespołu Poetyckiego ALEGORIA

REKLAMA KONCERTU   Zapraszamy na koncert Zespołu Poetyckiego ALEGORIA, który odbędzie się 25 maja (środa) o godz. 19.00 w PDK.
Zespół w składzie: Dominika Tomkowska - śpiew, Lechosław Tarkowski - bas, Paweł Borowicz - fortepian, Dariusz Bednarz - perkusja, Paweł Tarkowski - gitara elektr., Andrzej Chodacki - muzyka i gitara będzie śpiewać wiersze znakomitych poetów:
- Wira Seliańska z Rio de Janeiro (jedna z największych poetek ukraińskich, mieszka w Brazylii);
- Igor Kalyniec ze Lwowa (nominowany do literackiego Nobla);
- Grażyna Drobek-Bukowska z Raciborza (Redaktor Naczelna pisma literacko - artystycznego Horyzonty);
- Bogumiła Sarnowska z Parczewa;
- Józef Budziński z Grajewa;
- Tadeusz Karabowicz z Holi;
- Jan Lechoń.
Wstęp na koncert wolny.

Informacja

   W związku z opracowywanym projektem pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 815 Wisznice-Parczew-Siemień-Lubartów na odcinku km 26+662 do km 61 565" Urząd Miejski w Parczewie informuje, że właściciele nieruchomości przyległych do drogi nr 815 na odcinku Parczew – Lubartów, którzy nie maja dostępu do swojej działki z innej drogi, mogą złożyć stosowny wniosek do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, ul. Turystyczna 7a, 20-207 Lublin, w sprawie budowy nowego zjazdu.

16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok

Kolumna-3-ARiMR     Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną.
     Każdy rolnik, który ubiegał się o przyznanie płatności bezpośrednich w zeszłym roku, otrzymał z Agencji wstępnie wypełniony tzw. wniosek spersonalizowany.
     Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok można pobrać także na stronie internetowej ARiMR www.arimr.gov.pl lub wypełnić e-wniosek.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W AKCJI "POPIERAM LOTERIĘ"

Loteria par           Serdecznie zapraszamy do wsparcia Narodowej Loterii Paragonowej poprzez dołączenie do ogólnopolskie akcji "Popieram loterię"
     Do akcji może się przyłączyć każdy przedsiębiorca / instytucja po spełnieniu wymagań
     Firmy mogą się zgłaszać same (nadsyłając swoje zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Czytaj więcej...

Wilczym tropem

tropem wilczym

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss