MOSIRMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie zorganizował w dniu 8 sierpnia 2020 na kompleksie boisk przy Al. Jana Pawła II 1 w Parczewie Otwarte Mistrzostwa Miasta Parczewa w Siatkówce Plażowej. W imprezie wystartowało 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupach zespoły grały systemem każdy z każdym. Po przeprowadzeniu eliminacji grupowych do dalszych gier wychodziły po 2 zespoły z grupy. Najlepszym zespołem w grupie A zostali „Leśnicy” w składzie Sakowicz Jakub i Sakowicz Mateusz Wyryki k/ Włodawy, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Parczewa w składzie Swić Tomasz i Wróblewski Zbigniew. Miejsce nie dające awansu do dalszych gir zajęli Chilczuk Ireneusz i Chilczuk Ariel z Debowej Kłody. W grupie B prym wiedli, wygrywając wszystkie swoje mecze „Strażaki” w składzie Izdebski Grzegorz i Fiutka Paweł z Parczewa. Drugie premiowane awansem miejsce zajęli Praczyk Jakub i Rybak Wojciech Skra Parczew. Na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali Osipiuk Rafał i Osipiuk Piotr z Wisznic. W półfinałach Praczyk Jakub i Rybak Wojciech z Parczewa pokonali braci Sakowiczów Jakuba i Mateusza 2:0 natomiast Izdebski Grzegorz i Fiutka Paweł uporali się z Tomaszem Swiciem i Zbigniewem Wróblewskim w stosunku 2:0. W meczu o brązowy medal Mistrzostw Parczewa Sawkowicz Jakub i Sakowicz Mateusz wygrali 2:0/ 15:10. 15:11/ z parą Tmasz Swić i Zbigniew Wróblewski. W wielkim Finale imprezy stanęły dwie drużyny z Parczewa Grzegorz Izdebski i Paweł Fiutka pokonali 2:1 /13:15 15:7 i 15:12/ parę Jakuba Praczyka i Wojciecha Rybaka . Najlepsze 3 zespoły udekorowane zostały pamiątkowymi medalami i upominkami rzeczowymi. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem został Ireneusz Chilczuk z Dębowej Kłody. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Smoliński.